fbpx

Vytauto Lazausko paroda „Žiemos sapnas“

Paroda: „ŽIEMOS SAPNAS“
Autorius: VYTAUTAS LAZAUSKAS, 1959
Ekspozicija: Peizažai – tapybos darbai
Technika: Akrilas – drobė

Mūsų krašte vienoje ir toje pačioje vietoje mažiausiai keturis kartus per metus keičiasi gamtos dekoracijos. Tapytojui – tai pažadėtoji žemė. Žemė – besipuikuojanti kolorito įvairove. Žemė – su nuolat besimainančiais aksesuarais. Žemė – tiesiog svajonė.

Tikriausiai tradicinį metų ciklą prasminga pradėti nuo žiemos. Žiemos sapnas – tarsi, planas visam ateinančiam gyvenimui metų bėgyje. Juk nuo žiemos prasideda ir kalendoriniai metai. Ramybė, sustingimas – irgi gyvenimas – viena jo formų. Kokia ji Kaune ir apylinkėse, pabandžiau perteikti ir iliustruoti šioje parodoje. Tai – žali bei pliki medžiai; iš po sniego bestyrantis vienas kitas žolės stagaras; vis dar sraunus, bet jau bandomas sukaustyti ledo, vanduo; balti toliai – vietoj banguojančių marių; saulė – visai pažemiais. Visa tai – giliai įmigusio, bet kartu visada ir visur gyvo pasaulio šypsnis mums, ieškantiems atsakymų…

Trumpai apie save. Gimiau – 1959 metais.1977- aisiais – baigiau Kauno 13-ąją vidurinę mokyklą Aukštojoje Panemunėje. 1982 – aisiais – Kauno Politechnikos institute įgijau inžinieriaus technologo kvalifikaciją, o – 1988 metais – po aspirantūros apgyniau technikos mokslų kandidato disertaciją. Vėliau dirbau inžinerinio ir komercinio pobūdžio darbus.

Piešti pradėjau dar jaunystėje. Tapyti – 2004 metais. Pradžioje mane domino tik groteskiškos žmonių figūros ir jų kompozicijos, o visa kita bvo tik fonas. Nors pirmuosius peizažus nutapiau dar 2004 – ais metais, reikėjo kiek laiko, kol už kontūro linijos atradau daugialypį ir daugiaspalvį fono pasaulį. Taip per groteską ir simbolizmą priartėjau prie saikingai natūralistiško gamtos vaizdavimo. Kūrybinių ieškojimų kelyje ilgą laiką savo darbų neeksponavau. Nutaręs tai pakeisti, 2015 – aisiais įstojau į Lietuvos Tautodailininkų sąjungą ir nuo 2016 metų dalyvauju grupinėse bei personalinėse parodose. Ši paroda – keturiasdešimt pirmoji ir trisdešimt antroji personalinė. Beja – tai trečioji paroda SAULUTĖS galerijoje. Ankstesnių parodų vaizdinė medžiaga pateikta internetiniame puslapyje www.vytautaslazauskas.lt. Šioje parodoje peizažai sukurti 2018-ais bei 2019-ais metais. Linku jums malonių akimirkų!

Mob. tel. 8 698 75580

Vytauto Lazausko paroda „Žiemos sapnas“