fbpx

Medžio drožėjo Valdemaro Gineikos paroda „Širdies šiluma“

Visą rugpjūtį mūsų Tautodailės salone (Daukanto g. 17, Kaunas) vyks medžio drožėjo Valdemaro Gineikos dirbinių paroda „Širdies šiluma“. Kviečiame atvykti pasigrožėti.

„Esu Valdemaras Gineika. Gimiau 1960 m. Šeduvos miestelyje. Nuo vaikystės su broliais mėgome pasidirbti iš medžio dūdeles ar kitus dirbinėlius. Tėtis buvo miškininkas, todėl mes anksti pažinome medžius. Tėvams persikėlus į Radviliškį, apsigyvenome prie miško. 1976 m. baigiau Radviliškio III-čią vidurinę mokyklą. Tais pačiais metais įstojau į Kauno politechnikos institutą (dabar KTU) taikomosios matematikos specialybę. Baigęs dirbau Panevėžio informaciniame centre, Šiaulių gamykloje „Nuklonas“, nuo 1997 m. dirbu Vidaus reikalų sistemoje Kaune, esu informacinių technologijų specialistas.

Kadangi nuo mažens augau miškų apsuptyje, todėl iš įvairių balanėlių dariau mamai švenčių proga įvairias dovanėles. Kurdamas krosnį ir pakėlęs malkutę, dėdant krosnin, pamatydavau, kad tik truputėlį padailinus išeis paslaptingas drožinukas. Taip ir įsijaučiau į drožybą. Nuo 1985 m. gaminėlius vežiau į Vilniaus Kaziuko muges, nuo 2000 m. dalyvauju Kazimiero mugėse Kaune. Drožiniai turėjo pasisekimą ir tai skatino drožinėti. Dirbiniai yra iškeliavę į Italiją, Prancūziją, Lenkiją. Esu drožęs šokių kolektyvams didelius šaukštus, suvenyrinius rašiklius, drožinėjau namo puošmenis, esu pagaminęs baldų, rankšluostinių, juostinių, lentynėles gėlėms, puošmenis etnografinei klasei.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys esu nuo 2017 metų. Tai yra pirmoji mano personalinė paroda, kuria noriu parodyti, kokio atspalvio būna medžio širdis. Medžiai sušildo prie jo prisilietusio žmogaus širdį suteikdami teigiamą energiją ir emociją, kad ir netekę lapų, apdangalo – žievės, skirtingi medžiai savo kamieno skirtingomis struktūromis pakeri žmogų ir verčia daryti grožį, tolau tobulinti aplinką.

Lai sudėtos mano prieverpstės toliau audžia gerumą ir harmoniją tarp žmogaus ir gamtos. Prieverpsčių kompocijose gyvybės medžiai su paukščiukų ir augalų motyvais tarsi mūsų gyvenimo atspindžiai.“

Su meile Valdemaras Gineika
2020 m.

Medžio drožėjo Valdemaro Gineikos paroda „Širdies šiluma“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *