fbpx

Aldonos Mačienės lino gaminių paroda

Visą kovo mėn. (2023 m. kovo 1-31 d.) Saulutės galerijoje vyksta Aldonos Mačienės lino gaminių paroda. Kviečiame aplankyti. O iki kol atvyksite, susipažinkite su tautodailininkės istorija, pateikta toliau.

„Gimiau 1956 m. tremtinių šeimoje Rusijoje, Krasnojarsko kr. Novosiolovsko r. Augau Ignalinos rajone Sabališkės kaime. Nuo 1976 m. gyvenu Kaune. Vasaras praleidžiu kaime, senelių ir tėvų sodyboje, kur daug erdvės ir laisvės.

1991 m. kartu su seserimis, buvau priimta Į Tautodailininkų sąjungą. Pirmaisiais atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metais, su seserimis labai aktyviai dalyvavau parodose įvairiuose Lietuvos miestuose. Puikiai įvertinti lino rūbai 1994 m. demonstruoti Čikagoje, Detroite, Klivlande susitikimuose su Amerikos lietuviais.

1996 m., pasipuošusi lino rūbais, dalyvavau „Anne Burda Preis-96” konkurse ir laimėjau prizinę vietą.

2023 metų pavasarį, po pertraukos, pristatau savo darbų parodą.

Esu įsitikinusi, kad kūrybiškumas, kantrybė, ilgametė siuvinėjimo patirtis, lietuviškų tradicijų puoselėjimas suteikia daug džiaugsmo ir gerų emocijų ne tik pačiai, bet ir tiems, kurie mato mano darbus. Šalia drabužių rikiuojasi siuvinėtos servetėlės, takeliai, maišeliai, skarelės, pagalvėlės, skudurinės lėlės…

Tikras, mielas prie kūno natūralaus audinio rūbas, siuvinėtas augaliniais motyvais, paukšteliais, gėlėmis, apnertas nėriniais- ne tik šildo, puošia, ramina, suteikia moteriai originalumo, išskirtinumo, bet ir saugo ją.

Esu labai laiminga, kad šią gerąją patirtį perėmė ir mano dukra, kuri savo gebėjimais nė kiek nenusileidžia mamai.“

Aldonos Mačienės lino gaminių paroda